You are currently viewing TISKOVÁ KONFERENCE

TISKOVÁ KONFERENCE

  • Příspěvek byl publikován6 prosince 2021

Na Moravě vzniká nová para atletická liga, připojilo se i Slovensko.

V Brně dnes podepsali čtyři moravské sportovní kluby a jeden slovenský Smlouvu o spolupráci. Vzniká tak nová atletická liga Para Moravia Cup, která chce již v roce 2022 uspořádat pět atletických mítinků.

V Brně se dnes sešli zástupci sportovních klubů, kteří svým podpisem stvrdili vznik nové atletické ligy Para Moravia Cup – PARA Athletics Ssk-Vítkovice, AC Wozmeni Zlín a Emilova sportovní, z.s.. Další zástupci – Atletika Olomouc – oddíl handicapovaných a slovenský ŠK Sportlife BB se účastnili on-line.

Podle organizátorů se tak můžeme těšit na nové atletické závody ve vrhačských disciplínách, které se již v průběhu příštího roku uskuteční v Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně a Banské Bystrici.

„Mám velkou radost, že i v době pandemie vznikají pro sportovce se zdravotním postižením nové sportovní příležitosti,“ konstatuje právě jmenovaný ředitel ligy Pavel Zbožínek, který je zároveň předseda spolku Emilova sportovní a dodává: „radost také máme, že se po pěti letech vrací do BRNOmycity atletická liga. Toho chceme na jižní Moravě mimo jiné využít k popularizaci atletiky, kterou má náš klub doposud pouze jako doplňkový sport a třeba i k založení nového atletického oddílu.“

Sportovní ředitelkou se dnes stala Aneta Inochovská, zkušená trenérka a předsedkyně oddílu Para athletics team SSK – VÍTKOVICE, který patří pod Sdružení sportovních klubů Vítkovice a hned vysvětluje: „soutěž je určena pro sportovce ve vrhačských disciplínách, jak pro sedící, tak pro stojící vrhače. V kategorii muži, ženy se bude soutěžit v disciplínách – koule, disk, oštěp a kuželka.“

Nová atletická liga se bude konat pod hlavičkou Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců a každý ze zúčastněných klubů se zavázal k uspořádání jednoho atletického ligového kola. To bude přepočítáváno podle celosvětového přepočtového systému (World Para Athletics Poinst Scores for field Events 2022). Snahou pořadatelů bude o sankcionování závodů do světového žebříčku IPC.

Zúčastněné kluby se dále dohodli na přesahu jejich spolupráce v oblasti podpory sportu handicapovaných, a to jak ve zkvalitňování atletických soutěži, rozvoji para atletiky, včetně získávání nových sportovců, tak i na spolupráci v oblasti propagace a osvěty.

Děkujeme také TELEVIZE SPOLU za reportáž z tiskové konference!