You are currently viewing PARA Athletics SSK-VÍTKOVICE

PARA Athletics SSK-VÍTKOVICE

  • Příspěvek byl publikován9 listopadu 2021

Postupně Vám chceme představit čtyři zakladatele naší nové atletické ligy. ♿

Prvním zakládajícím oddílem je PARA Athletics Ssk-Vítkovice z Ostrava!!! – oficiální stránky.

Tento oddíl vznikl ke konci roku 2016, byl založený handicapovanými sportovci.

Pod záštitou SSK-VÍTKOVICE se schází a trénují na Městském atletickém stadionu a v atletické hale ve Vítkovicích, kde mají ideální, bezbariérové, atletické prostředí, a to po celý rok.

Hlavním důvodem vzniku bylo rozšířit počet atletických klubů handicapovaných v ČR a zvýšit tak dostupnost sportu pro nové zájemce, protože v Moravskoslezském kraji takový oddíl doposud nebyl.

Při vzniku byli pouze čtyři atleti, od té doby se jejich členská základna rozrůstá a v současné době už má přes 20 aktivních členů a z toho 6 reprezentantů. Dva atleti jsou také držiteli českých rekordů (Obrová, Doležel). V roce 2020 a 2021 tento oddíl získal nejvíce medailových umístění na MČR a byl tak nejúspěšnějším ze všech zúčastněných.

Nejen, že se tento oddíl účastní národních a mezinárodních mítinků, za svou pětiletou působnost stihnul uspořádat řadu závodů, jak pod otevřeným nebem, tak také v hale. Mezi ty největší akce patří Para Golden Spike a Ostrava Cup, který od příštího roku bude součástí Para Moravia Cup.

V letošním roce se konala 60. jubilejní Zlatá tretra Ostrava, jejíž součástí byl partnerský projekt Zlaté tretry Ostrava, v roce 2017 založený mezinárodní mítink Para Zlatá tretra Ostrava a letos se uskutečnil 5. ročník.

Ostrava cup má za sebou dva ročníky, kdy tohoto mítinku se účastnily kluby a oddíly z celé ČR, Slovenska, Polska.