Logo

Od nápadu k realizaci

party image

První zmínka o založení para atletické ligy padla již v roce 2020, kdy Aleš Kisý společně s Pavlem Zbožínkem a Vojtěchem Kocůrkem otevřeli téma obnovení ligového kola v Brně. Snaha založit, respektive obnovit brněnské atletické závody, však byla následkem pandemie odložena. Navázat se na ni podařilo až o rok později.

Původní myšlenka, podpořit para atletiku v Brně, se následně změnila v záměr založit atletickou ligu s cílem dosáhnout mezinárodní úrovně s evropským charakterem.

Liga nese název Para Moravia Cup, neboť většina mítinků je právě v moravské části České republiky a samotná myšlenka se zde zrodila.

O lize

Para Moravia Cup je nově vzniklá para atletická liga, působící pod Českou asociací tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS).

Rozpis závodů a termínů bude oznámen v oficiálních kalendářích (ČATHS, Atletika vozíčkářů, na webech jednotlivých oddílů) a v kalendáři PMC.

Liga je přepočítávána jednotně podle celosvětového přepočtového systému (WPAPS for field Events 2023) se snahou o sankcionování závodů do světového žebříčku IPC. Pravidla ligy jsou zveřejněna v záložce soubory.

Soutěž je určena pro sportovce závodící ve vrhačských a běžeckých disciplínách, a to jak pro sedící, tak stojící.

Sedící muži a ženy

Koule F52 - 57, F32 - 34

Oštěp F52 - 57, F33 - 34

Disk F51 - 57, F31 - 34

Kuželka F51, F31 - 32

Jízdy na formulkách T51 - 54, T33 - 34

Stojící muži a ženy

Koule F11 - 64

Oštěp F11 - 64

Disk F11 - 64

Běhy T11 - 64

Cíle ligy

  • Podpora sportu handicapovaných
  • Zkvalitnění atletických mítinků
  • Oslovení nových sportovců
  • Mezinárodní spolupráce s oddíly
  • Propagace a vzdělávání ve sportu
© Paramoraviacup | 2022 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.