You are currently viewing Na Ostrava Cup padly 4 české rekordy!

Na Ostrava Cup padly 4 české rekordy!

  • Příspěvek byl publikován2 srpna 2022

V sobotu 16.7.2022 se na městském atletickém stadionu Ostrava-Vítkovice konal už 3.ročník mezinárodního závodu Ostrava Cup, nově pod hlavičkou ligy Para Moravia Cup. 

V letošním roce se tohoto závodu zúčastnilo rekordních 6 zemí. Kromě sportovců z České republiky, nechyběli sportovci z UAE, Slovenska, Polska, Maroka a Maďarska. K vidění bylo také šest účastníkůLPH z Tokia. Nechyběl medailista Aleš Kisý, který obhájil vítězství ve vrhu koulí a hodu oštěpem. Světový výkon předvedl slovenský atlet Ladislav Čuchran, který výkon 30,28m drží 3.místo ve světových tabulkách. Bývalý světový rekordman a pravidelný účastník Ostrava Cupu Janusz Rokicki, předvedl světový výkon v hodu diskem, kdy přehodil 45m hranici. Absolutní vítěz z Brna Marian Kureja předvedl třetí nejlepší světový výkon letošního roku 31,70m.

Padly neskutečné 4 české rekordy, o které se postarali dva domácí borci Miroslava Obrová v hodu oštěpem a Matěj Doležel v hodu diskem a vrhu koulí. Zlínská atletka Anna Marcaníková přidala nový rekord ve vrhu koulí.

Celkovými nejlepšími atlety v Ostravě se mezi stojícími stala Lenka Hornová a svoje umístění z Brna obhájil Abbad Ali Abbad. Mezi sedícími zatím nenašla přemožitelku Miroslava Obrová a Mariana Kuřeju po úžasném výkonu v hodu oštěpem vystřídal Ladislav Čuchran. 

Moc všem gratulujeme za světové výkony a budeme se těšit na následující rok 2023.

Fotogalerie ZDE