You are currently viewing Emilova sportovní z.s.

Emilova sportovní z.s.

  • Příspěvek byl publikován15 listopadu 2021

Představujeme Vám třetí klub, který spoluzakládá naši novou atletickou ligu. 👇

Emilova sportovní, z.s. je spolek, který v roce 2018 založil Nadační fond Emil za účelem rozvoje sportovních a pohybových aktivit zdravotně postižených. Jakým způsobem?

👉 Vytváří sportovní příležitostí. Inicioval například vznik workoutových hřišť pro vozíčkáře v BRNOmycity, pořádá kurzy bruslení a různé sportovní kempy, nebo se zapojuje právě do vznikající atletické ligy.

👉 Pořádá sportovní události. Tou doposud největší byly IWAS U23 World Games Prague 2016. Tradiční akcí spolku jsou letní Evropské hry handicapované mládeže Emil Open, jejichž již 10. ročník letos uspořádal a kterých se zúčastňuje až na 900 účastníků ze 17 zemí Evropy. V lednu 2022 plánuje uspořádat 1. ročník jejich zimní obdoby. ⛷

👉 Zakládá sportovní oddíly. Tím největším je momentálně krasobruslařský oddíl ⛸, který z Finska přivezl historicky první zlatou medaili 🥇 pro Českou republiku. 🇨🇿

A právě zapojením do spolupořadatelství Para Moravia Cup si spolek slibuje větší popularizaci atletiky v Jihomoravský kraj a založení oddílu atletiky, kterou doposud provozuje ve svých oddílech pouze jako doplňkový sport.