You are currently viewing Atletika Olomouc

Atletika Olomouc

  • Příspěvek byl publikován21 listopadu 2021

Je skvělé, že se počet členů naší ligy již nyní rozšiřuje o další klub a oproti původním čtyřem můžeme přivítat dalšího – pátého zakladatele. Ligové kolo se nám tak dostává i do Statutární město Olomouc!

Představujeme Vám Atletika Olomouc – oddíl handicapovaných, který od roku 2005 působí jako samostatný oddíl pod zdravými sportovci z Atletika Olomouc.

Od doby svého působení mají řadu úspěšných medailistů z paralympiád – Evu Kacanu, Rosťu Pohlmanna, ale také reprezentanty, jako jsou například Dušan Ščambura, Martin Kukla, Michal Rotter, nebo Jan Moštěk.

Od letošního roku mají v členské základně svěřence s různými typy postižení – nevidomé, neslyšící, mentálně a tělesně postižené. Jsou tak jedním z mála oddílů, ve kterém trénují atleti se všemi typy postižení.

Nejmladšímu z juniorů je 5 let a proto i díky věkové hranici jejich svěřenců je jejich činnost velice pestrá.

Jsou pořadatelé mezinárodních závodů Czech Open, které olomoucký klub pořádá každoročně a na kterém se setkávají závodníci, jak z celé České republiky, tak ze zahraničí. Závod probíhá v letních měsících a má za sebou již 14 úspěšných ročníků.

Rovněž již druhým rokem pořádají skvělé závody pro děti s tělesným a mentálním postižením.

Ve svých řadách mají i úspěšné medailisty z Evropských her handicapované mládeže Emil Open, jako jsou například Martin Přichystal, Vojtěch Utíkal, Dominik Churý, nebo Karolína Stratilová a další.