Logo

Ve Zlíně padaly rekordy!

image

V pořadí čtvrtý mítink proběhl v prostorách Zlínského stadionu mládeže, pod záštitou primátora města a pořadatelskou hlavičkou AC Wozmeni Zlín. Mítink i přes nepříznivou předpověď překvapil příjemným počasím, které se odrazilo na výkonech sportovců – padly totiž dva české rekordy!

Že to ve Zlíně „lítalo“, potvrdil kromě ranního větru Stanislav Hanuš (Atletika Bez Bariér Pardubice), který posunul český rekord v hodu oštěpem (kategorie F57) až na vzdálenost 29,22 metrů a v hodu kuželkou (kategorie F31) se podařilo překonat nejlepší český výkon Michalovi Koutnému, který ji hodil až do vzdálenosti šest metrů a šedesát sedm centimetrů.

O mítink projevili zájem sportovci ze zahraničí, přičemž z největší dálky přicestovali dvě reprezentantky z Indie, které týden před soutěžily na mistrovství světa. Svou formu potvrdily i ve Zlíně, kde zvítězily ve svých disciplínách – disk a oštěp. Pooja, která suverénně ovládla soutěž v disku, slavila také celkové vítězství mítinku, jakožto nejlepší sedící sportovkyně, a to se ziskem 97,7 bodů!

Mítink se těšil celkově uvolněné atmosféře, sportovci měli bohatou možnost občerstvení, nebo příležitost vyzkoušet produkty značky Libella Design, která podpořila tento mítink a měla zde propagační stánek.

© Paramoraviacup | 2022 - 2023
Created by
Created by MODERI s.r.o.