Logo

Zakončení PMC v Olomouci

Čtvrtého září 2022 se na atletickém stadionu v Olomouci konalo poslední páté kolo naší nově vzniklé atletické ligy Para Moravia Cup.

Lehce chladivého počasí se sportovci nezalehli a dorazila hojná účast. Přes 70 sportovců změřilo své síly ve vrhu koulí, hodu diskem a hodu oštěpem. Při naší lize také proběhl dětský pohárek v hodu míčkem a raketkou. Závod proběhl v mezinárodní konkurenci.

Mezi největší zmínku určitě patří překonání ČR Martina Dvořáka ve vrhu kouli kategorie F34, který nyní má hodnotu 8,62cm.

Své kvality opět potvrdili slovenští borci Dušan Laczko, Ladislav Čuchran, kteří zvítězili ve svých disciplínách. Pro Ladislava to také znamenalo celkové vítězství a získání trofeje pro celkového nejlepšího muže sedícího v PMC 2022.

Mezi stojícími se nejvíce dařilo pardubickému Davidu Skotnicovi, který zvítězil jak v hodu oštěpem, tak také v hodu diskem. I přes své vítězství to ale nestačilo na ostravského Rostislava Anteneho, který si svými výkony pojistil celkové vítězství v letošním ročníku PMC.

Mezi ženami sedícími Miroslava Obrová na poslední kolo změnila disciplínu a závodila v hodu diskem a vrhu koulí. I v těchto disciplínách nenašla přemožitelku a stala se tak vítězkou svých disciplín a také celkovou vítězkou letošního ročníku PMC.

Závodu žen stojících se zúčastnily celkově dvě sportovkyně, Barbora Úředníková a Lenka Hornová. I přes vítězství Barbory v kouli i disku nemohla převzít celkovou trofej pro absolutní vítězku, tu si převzala na domácí půdě Lenka Hornová.

Všem zúčastněným sportovcům chceme poděkovat za Vaši účast, za skvělé výkony po celý letošní ročník a budeme se těšit na Vaši účast v tom následujícím.

© Paramoraviacup | 2022 - 2023
Created by
Created by MODERI s.r.o.