Logo

Skvělé vydařený zlínský para-atletický mítink

Jaká byla účast?

I přes slibovanou nepřízeň počasí se 20.8.2022 do Zlína sjelo na 50 sportovců ze 4 zemí, bojujících na sankcionovaném závodě o co nejlepší umístění v dalším ligovém kole.

Hned na úvod pořadatele potěšilo krásné počasí, kdy se nad stadiónem Emila Zátopka rozzářily sluneční paprsky. Celý mítink odstartoval v 10 hodin a mohly tak začít padat skvělé výkony.

Dařilo se sportovcům?

V tomto kole nepadl žádný český ani zahraniční rekord, k vidění ale byly světové výkony. O ten nejlepší se postaral slovenský Ladislav Čuchran, který opět svůj oštěp výkonem 29,37m poslal do vzdálenosti nejlepší světové pětky letošního roku v jeho kategorii. Bral přes 100 bodů a také celkové vítězství v mužích sedících v tomto závodě.

Mezi ženami se nejlépe opět dařilo ostravské Miroslavě Obrové, která nenašla přemožitelku ani ve Zlíně a vyhrála obě své disciplíny.

David Skotnica vynechal ostravské a kolo v Banské Bystrici, ve Zlíně však opět ukázal svoje kvality a vyhrál jak hod diskem, tak i oštěpem a získal nejlepší cenu mezi stojícími atlety.

Mezi celkově nejlepší atlety se zařadili Mariàn Kureja, Aleš Kisý, Dušan Laczkó, Michal Enge, Jaroslav Petrouš, Anna Marcaniková, Eva Kacanu.