Logo

Para atletická liga chystá svůj druhý ročník. Oslovit chce další kluby.

image
Po úspěšném prvním ročníku atletické ligy Para Moravia Cup oznámil její pořadatel Emilova sportovní, z.s. plány na rok 2023.

Do prvního ročníku para atletické ligy se zapojilo celkem pět atletických klubů. Ty uspořádaly v Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně a Banské Bystrici závody ve vrhačských disciplínách celkem pro rovných sto sportovců. Do sankcionovaných závodů ligy se zapojili i zahraniční sportovci ze Slovenska, Spojených arabských emirátů, Polska, Maroka, Chorvatska a Maďarska. Rozdáno bylo celkem 129 medailí, 20 speciálních medailí pro nejlepší sportovce mítinku a 4 ocenění pro nejlepší sportovce ligy. Celkem bylo překonáno 9 národních rekordů.

„Jsem rád, že testovací první ročník ligy obstál. Po jeho vyhodnocení pokračujeme v přípravách dalšího, dokonce i v jejím rozšiřování,“ komentuje ligu ředitel prvního ročníku Pavel Zbožínek, který je zároveň předseda pořádajícího spolku Emilova sportovní a dodává: „Při vyhodnocování této sezóny jsem sice nebyli se vším úplně spokojeni, ale věřím, že nová struktura a nastavení pravidel nám tyto nedostatky pomohou odstranit a zajistí další úspěšné pokračování v rozvoji této soutěže.“

Emilova sportovní ustanovila výkonný výbor ligy, jejímž předsedou se stal Pavel Zbožínek, sportovní ředitelkou Aneta Inochovská, trojici výboru uzavírá paralympionik Aleš Kisý. Novým ředitelem atletické ligy Para Moravia Cup se stal Vojtěch Kocůrek.

A právě sportovní ředitelka prozradila sportovní plány pro ročník 2023: „Soutěž byla doposud určena pro sportovce ve vrhačských disciplínách, pro sedící i stojící. V novém ročníku budeme ligu rozšiřovat o běžecké disciplíny, čímž chceme zapojit ještě více sportovců.“

„Začátkem listopadu oslovíme další kluby s nabídkou účasti v naší lize. Do konce roku pak zájem vyhodnotíme, potvrzeným zájemcům rozešleme ligová pravidla a uzavřeme s nimi pro rok 2023 smlouvu,“ doplňuje Inochovskou ředitel ligy Vojtěch Kocůrek a pokračuje: „Naším cílem je v příštím roce rozšířit ligu ze stávajících pěti mítinků minimálně na osm.“

Nová atletická liga se koná pod hlavičkou České asociace tělesně handicapovaných sportovců a každý ze zúčastněných klubů se zavazuje k uspořádání jednoho atletického ligového kola. To bude přepočítáváno podle celosvětového přepočtového systému (World Para Athletics Poinst Scores for field Events 2022). Snahou pořadatelů bude o sankcionování závodů do světového žebříčku IPC.

Cílem ligy je zkvalitňování atletických soutěží, rozvoj para atletiky, včetně získávání nových sportovců a navazování spolupráce v oblasti propagace a osvěty.

KONTAKT PRO MEDIA:
Pavel Zbožínek

+420 602 720 518

zbozinek@paramoraviacup.cz

© Paramoraviacup | 2022 - 2023
Created by
Created by MODERI s.r.o.