Logo

Ostrava zakončila sezónu 2023

image

Poslední mítink sezóny byl situován do Městského stadionu Ostrava, který rovněž zodpovídá název pořadatelského města. O organizaci mítinku se postaral domácí sportovní klub Para Athletics SSK-Vítkovice. I přes dvojitý odklad termínu mítinku se podařilo sportovcům vykompenzovat změny takřka ideálními venkovními podmínkami a o cenné kovy mezi sebou soutěžili sportovci z českých, slovenských a polských klubů.

Perfektní forma polských sportovců se promítla do celkových skóre – zlatou medaili odvezli a výborný výkon předvedli Maja Dobruchowska, Tomasz Wróbel a Pawel Surdyka. Nezaostali ale ani tuzemští! Nejlépe si vedla Miroslava Obrová, která svým vrhem 7,23 překonala národní rekord a David Skotnica, který během jednotlivých hodů oštěpem posouval hranici až na nové národní maximum, a to 42,69m.

Mítink se nesl v poklidné atmosféře, přičemž nejlepšími sportovci mítinku se stala mezi sedícími atletkami Miroslava Obrová (SSK Vítkovice), nejlepší stojící atletkou se stala Barbora Auředníková (TJ Sokol Praha Královské Vinohrady), mezi muži pak získali prvenství Michal Enge z SSK Vítkovice (sedící) a David Skotnica z Bez bariér Pardubice (stojící).

Zároveň se rozhodlo o nejlepších atletech a atletkách sezóny 2023, což si nemohla ujít ani Česká televize pro reportáž do Paralympijského magazínu. Prvenství z loňského roku obhájily Miroslava Obrová (SSK Vítkovice) a Ladislav Čuchran (Proficio), mezi stojícími muži pak nově zvítězil David Skotnica (Atletika Bez Bariér Pardubice) a mezi stojícími ženami Barbora Auředníková (TJ Sokol Praha Královské Vinohrady).

Gratulujeme všem sportovcům ke skvělým výkonům!

© Paramoraviacup | 2022 - 2023
Created by
Created by MODERI s.r.o.