Logo

První krok k obnově tradice.

image

Druhého července se v Novém Městě nad Metují uskutečnilo třetí ligové kolo, které současně přineslo para atletické klání do zmíněného místa po několika dlouhých letech.

Závod probíhal v poklidné atmosféře, která byla narušena pouze nárazovým deštěm. Následné slunečné počasí však umožnilo sportovcům předvést formu, se kterou do Nového Města přijeli a řada atletů dosáhla či naprosto překonala svá dosavadní maxima, v jednom případě byl posunut i český rekord!

Nejlépe si vedli reprezentanti klubu Atletika Bez Bariér Pardubice, kteří odvezli celkem šest zlatých medailí! Pořadatelský klub SK NMNM získat na tomto turnaji tři zlaté medaile.

Turnaje se zúčastnil jeden zahraniční sportovec - Máté Szomszéd (HUN), který se umístil na 3. místě v hodu diskem.

Příjemným překvapením mítinku byl pak výkon Davida Skotnici, který celý soutěžní den uzavřel překonáním českého rekordu ve vrhu koulí kategorie F46, a to výkonem 12,25m!

Pořadatelům děkujeme za uspořádání mítinku a věříme, že se v budoucnu bude účastnit více sportovců.