Logo

S větrem o závod!

image

V pořadí druhý mítink se uskutečnil v Brně, a to v termínu 24. června 2023. Pořadatelem byla Emilova sportovní, z.s. a celá akce se uskutečnila na atletickém stadionu CESA VUT Pod Palackého vrchem.

Letošní novinkou mítinku bylo zařazení běžeckých disciplín, přičemž vypsány byly běhy a jízdy na 100 a 200 metrů. Celkem se na mítink přihlásilo 71 sportovců z 5 zemí, soutěž však absolvovalo z řady důvodů o 17 sportovců méně. Dorazili také sportovci ze sousedního Slovenska a Maďarska.

Drobné zpoždění startu mítinku, způsobené silnými poryvy větru, se podařilo ustálit a od půl druhé byly zahájeny medailové ceremoniály. Rozdáno bylo celkem 28 sad medailí.

Mítink oproti prvnímu ročníku vytvořil odpočinkovou zónu, kde byla možnost zakoupit si občerstvení, kávu od TeamCaffee a pro všechny návštěvníky byly v neomezeném množství zdarma distribuovány nápoje Birell.

Nejlepší výkony mítinku předvedla čtveřice Petrouš (muži sedící), Vrátil (muži stojící), Obrová (ženy sedící) a Auředníková (ženy stojící).

Záštitu nad mítinkem převzal radní pro sport - Bc. Tomáš Aberl.

Děkujeme všem sportovcům, trenérům, dobrovolníkům a rozhodčím za účast.