Logo

Banská Bystrica hostila třetí ligové kolo – padly tři národní rekordy!

Kde jsme byli?

Jediný mítink, který se konal mimo Českou republiku, hostilo v sobotu 13.8.2022 město Banská Bystrica v sousedním Slovensku. Mítink se konal již po čtvrté s tím, že letos konečně vyšlo počasí na jedničku! Nově pod hlavičkou ligy Para Moravia Cup se zúčastnili sportovci s Česka, Slovenska a Maďarska.

Jak se dařilo?

I přes to, že mítink nebyl sankcionován, dosáhl velice prestižní organizační kvality. Celkem se zúčastnilo několik desítek dobrovolníků, kteří se v průběhu závodů starali o více než 40 sportovců. O kvalitním zázemí jednoznačně vypovídají také výkony – 2 české rekordy, 1 slovenský. Konkrétně se jednalo o Jaroslava Stránského, který v kategorii F12 vrhnul kouli až k hranici 9m, konkrétně 8,79m. Dalším rekordmanem se stal Matěj Doležal, který rovněž ve vrhu koulí posunul hranici až na 9,16m pro kategorii F33. O slovenský rekord se postaral domácí Dušan Laczkó, který pro kategorii F56, opět ve vrhu koulí, úřadoval s výkonem 12,14m!

Celkem bylo na mítinku rozdáno 54 medailí, přičemž soutěž probíhala již tradičně ve 4 disciplínách – vrh koulí, hod oštěpem, hod diskem a kuželka.

Kdo dominoval?

Celkovými nejlepšími atlety v Banské Bystrici se mezi stojícími stala Lenka Hornová z AK Olomouc a Vladimír Hraško z ŠK SPORTLIFE BB. Mezi sedícími naprosto dominuje a po 3. v řadě zvítězila Miroslava Obrová z SSK Vítkovice, mezi muži to byl pak Ladislav Čuchran z klubu Proficio.

Všem gratulujeme k naprosto skvělým výkonům a přejeme hodně štěstí na dalším mítinku, který se odehraje 20.8.2022 ve Zlíně!

© Paramoraviacup | 2022 - 2023
Created by
Created by MODERI s.r.o.